İçeriğe geç

Salgın Süreci Çevrimiçi Öğrenme Ortamlarında Ölçme ve Değerlendirme Çalıştayı

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından güzel bir etkinlik planlanmış. Yıllardır açık ve uzaktan eğitim yapan üniversitelerimizden biri olmamasına rağmen bu günlerde çok önemli bir konuda uzman konuklar ile çalıştay düzenliyorlar. Bu süreçte en önemli sorular değerlendirme konusunda olmaktadır. YÖK tarafından üniversitelere gönderilen talimatlarda değerlendirmenin yalnızca online sınavlara ek olarak öğrenme süreç takibinden veya araştırma ödevlerine yer verilebileceği önerildi. Önümüzdeki dönemlerde sürecin uzaktan eğitimle yapılacağı ön görüldüğü için artık tüm üniversiteler bu doğrultuda alt yapılarını güçlendiriyor ve geliştirmeye devam ediyor.

16 Mart 2020’den bu yana tüm dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle üniversiteler olarak “Acil Uzaktan Eğim” sürecini hep birlikte yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde sizler de takdir edersiniz ki en az sağlık kadar önemli bir ihtiyaç olan eğim ihyacının karşılanmasına yönelik büyük çabalar sarfedildi. Bu emeklerin ve çabaların boşa gitmemesi adına sağlıklı bir ortamda “uzaktan eğim uygulamalarına ilişkin” tecrübelerimizi paylaşabilmek amacıyla Yozgat Bozok Üniversitesi olarak bizler, siz değerli bilim insanlarımızın da kalımıyla “Salgın Süreci Çevrimiçi Öğrenme Ortamlarında Ölçme ve Değerlendirme” temalı bir çalıştay düzenlemeyi planlamış bulunmaktayız.

İstanbul Aydın Üniversitesinin çalıştay raporu yayınlandı

uzaktanegitimcalistayi.aydin.edu.tr

Not: Ağustos ayında İstanbul Aydın Üniversitesinde yapılan uzaktanegitimcalistayi.aydin.edu.tr çalıştay raporu yayınlandı.

Kategori:Uncategorized

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın