İçeriğe geç

“Vitamin” ile başlayan yolculukta son durak “Raunt YKS Hazırlık Sistemi” – Yapay Zeka Destekli 2021 YKS Hazırlık Platformu

İlk 2001 yılında ODTÜ ‘de bir eğitim fuarında tanıştığım bir yazılımdı. İlk adı Vitamin değildi. Akema ya da benzeri bir kısaltması vardı. 50’a yakın CD’den oluşan bir set ile satılmaktaydı. Sonra tek pakette ders malzemelerini satmak yerine derslere bölerek Vitamin CD’leri marketlerde satılmaya başlandı. Bu sürecin temelinde Sebit Firması yer almaktadır.

Sebit olarak, 32 yıllık araştırma-geliştirme deneyimimiz ve uluslararası örgütlenmemizle Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketiyiz. Türk Telekom’un grup sinerjisinden de aldığımız güçle, teknolojiyi yenilikçi ve etkin bir şekilde kullanarak ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri üretmeye devam ediyoruz.

1988 yılında kurulduğumuz günden başlamak üzere 2000’li yılların eğitim çözümlerini ve Türkiye’nin eğitim ekosistemini geliştirmeyi hedeflemiştik. Bugün, eğitim içeriklerinden teknolojik platformlara, akıllı ölçme değerlendirmeden öğretmen eğitimlerine kadar kapsamlı çözümlerimizle, hedefimizi gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

https://www.sebit.com.tr/hakkimizda.html

Bilgisayar Destekli Eğitim sürecinde ilerleme yerini internetten paketlerin satılması ile ilerletmişti. Firma bu süreçte yurt dışı ve yurt içi projeleri ile yine çokluortam ders materyalleri üretimine devam etti. Günümüzde ile 2021 YKS hazırlanacaklar için yeni br sistem geliştirerek pazarlamaya başladılar. Bu yazılımın sunduğu yapay zeka ile öğrencileri YKS sınavına hazırlamak yani öğrencilerin sanal dershanesi.

Raunt sana, gün gün neyi, ne kadar çalışman gerektiğini bildiren, eksiklerini tamamlamanı sağlayan, kişiselleştirilmiş bir çalışma planı hazırlar. Böylece, üniversite sınavına kadar tüm zamanını en verimli şekilde değerlendirirsin. https://www.raunt.com/

Hedefine uygun çalışma programı oluşturuyor. Akıllı Öneri Sistemi var. Çalışma Stratejileri oluşturuyor. Kişiye Özel Çalışma Programı var.

Bu arada benzeri ya da aynı hizmeti MEB EBA platformunda sunacak. http://yegitek.meb.gov.tr/akademik_destek_nedir_28_02_2020_v2.mp4

Pandemi ile öğrencilerimiz mecburi ve hızlandırılmış şekilde uzaktan eğitim ve teknolojileri ile tanıştılar. bu ve benzeri eğitim platformları için bu hizmetlere adapte olmak ve kullanmak daha kolay olacaktır. Öğrencileri en önemli sorunu kendi kendine çalışma sorumluluğunu almak olacağını düşünüyorum. Bu öz disiplini sağlayan öğrenciler için verimli, etkili, çekici ve sürdürülebilir bir sanal eğitim ortamı olacaktır. Emeği geçen herkesin eline, emeğine sağlık.

Kategori:Tanıtım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın